Průvodce

Jak sepsat závěť v roce 2020 (včetně příkladů z praxe)

Díky naší službě mohou lidé snadno sepsat závěť z pohodlí domova už za pár minut. V tomto průvodci najdete vše, co potřebujete vědět k sepsání závěti a ochraně vaší rodiny.

1. část

Slovník pojmů: vysvětlení nejčastějších pojmů dědického práva

Podívejte se na přehled nejčastějších pojmů týkajících se závěti a dědictví. Včetně odkazů na konkrétní ustanovení v zákoníku.


2. část

Vše, co potřebujete vědět před sepsáním závěti

Uvažujete o sepsání závěti, ale nevíte, kde začít? V tomto článku najdete vše, co potřebujete vědět před sepsáním poslední vůle.


3. část

Co se stane, když závěť nenapíšete a proč mít závěť?

Pokud zemře člověk bez závěti, jeho majetek se rozdělí podle zákona. Co to přesně znamená si ukážeme na případech ze života.


4. část

Jaké jsou způsoby pořízení závěti?

Jakým zůsobem můžete pořídit o své závěti podle zákona? Přečtěte si více o všech třech přípustných formách pořízení testamentu (poslední vůle).


5. část

Náležitosti závěti: co musí obsahovat závěť?

Co musí ze zákona obsahovat právoplatně sepsaná závěť? Na co si dát pozor, aby byla poslední vůle platná? Přesně to se dozvíte v tomto článku.


6. část

Kdo jsou nepominutelní dědicové?

Koho přesně považuje zákon za nepominutelné dědice? A jaká je role nepominutelného dědice v závěti?


7. část

Vydědění dítěte: jak vydědit potomka?

Řešíte, jak vydědit syna, dceru, nebo některého člena rodiny? Po přečtení článku zjistíte, koho lze vydědit a jaké jsou právoplatné důvody vydědění.


8. část

Kdo může být svědkem v závěti?

Po vytvoření závěti s naším průvodcem je potřeba dokument vytisknout a podepsat alespoň dvěma svědky. Zjistěte, kdo může být svědkem a jak svědka vybrat.


9. část

Jak závěť podepsat a učinit ji platnou?

Díky naší službě mohou lidé snadno sepsat závěť z pohodlí domova už za pár minut. V tomto článku vysvětlíme, jakým způsobem závěť podepsat, a učinit ji tak formálně platnou.


Sepište svou závěť s Posledními slovy

S naším vzorem sestaveným advokáty můžete vytvořit svou závěť už za 12 minut z pohodlí domova.